Náš príbeh

Náš príbeh

Príbeh spoločnosti Footbalance začal fínsky fyzioterapeut Erkki Hakkala v roku 2003. Erki Hakkala sa v rámci medicíny špecializoval na pediatriu. Erkki Hakkala bol rodeným inovátorom a založil v Diacor Medickom Centre v Helsinki kliniku, zameranú na nohy a dolné končatiny. Jeho cieľom bolo vyvinúť modernejšie liečebné metódy, ktoré by lepšie slúžili pacientom. Invencia, zameraná na skvalitnenie života a zdravia ľudí nikdy nebola mimo záujmu odborníkov, ale z určitých dôvodov sa na naše nohy dlhý čas akosi zabúdalo.

Výzva

Pri liečbe pacientov si Hakkala uvedomil, že väčšina populácie je svojim spôsobom ohrozená z hľadiska poškodenia a úrazov dolných končatín, ale ľudia zvyčajne neberú vážne otázky ohrozenia svojich dolných končatín zdravie až do momentu, keď dôjde k ťažkým zraneniam nohy alebo nastanú akútne, vysiľujúce bolesti. Správnymi krokmi by bolo možné tomuto stavu predísť. Hakkala si uvedomil dostupnosť preventívnych riešení, najmä vhodné vložky do topánok, ktoré by mohli byť kľúčom k zvyšovaniu povedomia o rizikách v spojitosti s nohami a predstavovali by predchádzanie možných problémov. Realizácia takejto myšlienky je závislá na cenovo dostupných produktoch, ktoré by prekročili hranice lekárskych kliník a ovplyvnili by každodenný život ľudí.

Akcia

Prvým krokom Hakkalu bola požiadavka na dodávateľov vložiek podľa zastaralých metód, ktorých výroba bola časovo náročná, boli drahé a vyžadovali opakované návštevy zdravotníckych zariadení. Druhým krokom bolo zahájenie vývoja ľahkých vložiek, vhodných pre súčasný životný štýl zákazníkov. Tisíce hodín vývoja a testovania produktov v spolupráci s lekármi, zdravotníckymi profesionálmi a skutočnými pacientmi viedlo k realizácii vlastného systému, ktorý kombinuje veľmi kvalitnú analýzu chodidla a nohy s rýchlou úpravou vložiek na mieru podľa pacientových nôh.

Inovácie

Footbalance systém vyvinutý spoločnosťou Hakkala umožňuje rýchlu výrobu plne prispôsobených vložiek v bežnej maloobchodnej predajni za necelých desať minút – za výhodnú cenu. Vďaka tejto inovácii vlastné vložky môžu byť za rozumnú cenu a efektívne formované kdekoľvek. Po rokoch práce Erkki Hakkala dosiahol svojho prvý cieľ: prinášať vložky na mieru pre každého.

Komercionalizácia

Obchodne jeho inovácie Hakkala spojili s Antti Pihlakoski, vedúcou osobnosťou vo fínskej a medzinárodnej atletickej organizácií. O rok skôr, bol Pihlakoski, top bežec, nútený opustiť kvôli zraneniam svoju kariéru. Potom ako spoločnosť Footbalance mu ponúkla pomoc, ponúkol sa zaviesť Footbalance do praxe. Vďaka tomu sa začali prvé vložky Footbalance uvádzať na trh vo Fínsku r. 2007 a zakrátko na to zaznamenali medzinárodnú expanziu.

Budúcnosť

V roku 2010 sa stala súkromná spoločnosť Scope majorutným vlastníkom Footbalance. Ich investície umožňujú Footbalance inováciu a rozvoj a osloviť ďalšie trhy a spotrebiteľov. Naše vložky sú teraz k dispozícii medzinárodne vo vyše 700 predajniach.

Footbalance sa rozširuje po celom svete a náš konečný cieľ zostáva rovnaký: pomôcť 13 miliardám rôznych nôh získať lepšiu pohodu prostredníctvom inovatívnych vložiek!