Často kladené otázky

Otázky a Odpovede

Klikni na otázku a prečítaj si odpoveď

 

Potrebujem individuálne, na mieru upravené vložky?

Vložky špeciálne upravené pre potreby Vašich nôh, podporujú Vaše chodidlá v správnej, neutrálnej pozícii, polohe. To je veľmi dôležité najmä pre ľudí s nohami do „X“, alebo do „O“ a výrazne im pomáha postupne narovnať ich držanie, vyliečiť nohy, kolená a členky poškodené nesprávnym držaním nôh a tela, plochými nohami, Mortonovou neuromou (bolestivé stuhnutie chodidla a prstov) alebo bežeckými kolenami a mnohými inými problémami. Odborné štúdie poukazujú na skutočnosť, že primeraní podpora chodidla môže zabrániť postupu ochorenia a zhoršeniu nesprávneho držania nôh („X“, alebo „O“) a poskytnúť úľavu od bolesti nôh, členkov, kolien, svalovej horúčky a pri poraneniach.

Výhody na mieru upravených vložiek môžu užívať aj státisíce zákazníkov, ktorí nemajú žiadne akútne problémy s nohami a majú výhodu neutrálneho a správneho držania nôh. Na mieru upravené vložky zaručia celodenné pohodlie a „sadnutie“ akejkoľvek obuvi na nohu. Ak každodenne trávite mnoho hodín na nohách, na mieru upravené vložky, podporujúce chodidlá, vám uvoľnia kríže a nohy od pocitov únavy. Dobrá podpora nôh prináša výhody celému telu, celému pohybovému ústrojenstvu a vplyv dobrej polohy nôh upraví držanie celého tela, zlepší správnu polohu chrbtice.

Ak ste ešte nezískali dostatočné presvedčenie o potrebe používania vložiek do topánok, alebo chcete sa dozvedieť viac o type Vašich nôh, je to dobrý dôvod na to, aby ste absolvovali analýzu Vašich nôh a chodidiel. Tú Vám ponúkame v mnohých športových obchodoch, alebo na pracoviskách mnohých fyzioterapeutov, atletických trénerov alebo u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Aké sú najčastejšie typy deformácie držania nôh?

Prehnutie nôh do tvaru „O“ je najčastejšou deformáciou správneho držania nôh. Spôsobuje, že noha sa pri chôdzi natáča výrazne dovnútra. Je možné pozorovať výsledok tejto deformácie nadmerným opotrebením podpätku na priehlavkovej strane obuvi. Pri prehnutí nôh do tvaru „O“ sa kosť päty (calcaneus) natáča smerov dovnútra; pozdĺžny oblúk klenby chodidla sa znižuje, noha, noha, stehenná kosť (femur) a panva sa otáča smerom dovnútra, čo spôsobuje vnútorný náklon panvovej kosti. Najčastejšie negatívne následky toho sú ploché nohy a zápaly, problémy s achilovkou, bolesti priehlavku, bolesti v kolene a burzitída bedrového kĺbu.

V akom veku je vhodné začať používať na mieru upravené vložky?

Odporúčame používať Footbalance vložky vo veku desať a viac rokov. Do veku 10 rokov sa držanie tela dieťaťa a jeho nohy intenzívne vyvíjajú. Potom sa držanie tela ustáli a nedochádza k výrazným zmenám držania tela.

Môže nosenie Footbalance vložiek spôsobovať nepriaznivé vedľajšie efekty?

Ak sú vložky vybrané a upravené správne a sú správne používané, tak nie. Ak sú vložky upravené tak, aby sa prispôsobili anatomickému oblúku klenby, v neutrálnej polohe, vložky nemôžu spôsobovať žiadne problémy. Je možné, že na začiatku nosenia zákazník pociťuje určité nepohodlie, pretože telo sa musí prispôsobiť novému polohovaniu, postupne napraviť deformácie a zapojiť svaly, ktoré predtým neboli správne zaťažované.

Prosíme, dodržiavajte inštrukcie a začnite nosiť vložky postupne. Na začiatku používajte vložky len niekoľko hodín denne. Nezačnite ich používať pri intenzívnych cvičeniach, ale začnite s nimi pri chôdzi, postupne začnite s behom a inými záťažovými cvičeniami. Ak si na vložky už zvyknete, tak môžete a mali by ste ich používať sústavne.