Komplexné riešenie problematiky nôh

medipro-illustrationCelý odborný tím kliniky FootBalance Medical, pediatri a ďalší zdravotnícki profesionáli, ktorí sa špecializujú na problematiku zdravých nôh a chodidiel, spolupracovali na vývoji zariadenia pre testovanie mobility chodidiel, členkov, kolien a bedrových kĺbov. Zariadenie kontroluje aj silu svalov, funkciu svalových úponov a šliach, pohyb dolnej časti nohy ale aj pôsobenie na chrbát. Výsledky, získane analýzou, spolu s pacientovou zdravotnou históriou, cieľmi pohybových aktivít, poskytujú lekárovi potrebné informácie, na základe ktorých môže tvarovať a formovať na mieru upravované zákaznícke vložky do obuvi pre pacienta.

Vložky sa tepelne upravujú a tvarujú tak, že noha je pri tomto procese v správnej, neutrálnej polohe. Ak je to potrebné, lekár môže použiť prídavné pomocné výstuhy, výplne, vzpery alebo podporné hrany, ktorých cieľom je úprava kinematiky dolnej časti nohy, zaistenie správnej polohy a držania nohy a podpora prirodzeného pohybu nohy. Na rozšírenie pôsobenie vložiek FootBalance môže byť vypracovaný terapeuticky program, ktorý môže zahrnovať terapeutické cvičenie, liečenie bolesti, rehabilitáciu a sledovanie dosahovaných zmien.


Koncepcia FootBalance Medical

FootBalance ortopedické vložky otvárajú novú cestu pre zdravotníckych odborníkov pri poskytovaní lepšej, dostupnejšej starostlivosti pre pacientov, trpiacich problémami s nohami a problémami následkom nesprávnej polohy a držania nôh a tela.

Koncepcia FootBalance Medical zabezpečuje spoľahlivú, rýchlu a dostupnú metódu pre prepojenie individuálnej analýzy nôh a chodidiel a prípravy tvarovaných vložiek Footbalance na mieru.

Naša inovatívna metóda tvarovania vložiek odvaľovaním po chodidle umožňuje našim odborníkom rýchlo a dôkladne tvarovať vložky podľa potrieb tvaru chodidla, bez dlhotrvajúceho procesu odlievania vložiek. Súlad môže byť overený ihneď na mieste, prípadne je možne vložku dotvarovať pri tej iste návšteve zákazníka v našich priestoroch, čo predstavuje časovú úsporu zákazníka a zvýšenie jeho spokojnosti.

Patentovane, dynamické jadro vložiek FootBalance zabezpečuje odpružením spätnú väzbu, ktorá pomáha udržiavať svalstvo nohy aktívne. Naše vložky nepotláčajú, ale rozširujú pole pôsobnosti a funkcie nôh pri zabezpečovaní kvalitnejšej starostlivosti o našich pacientov.

Ponúkame radu vložiek s rozdielnou úrovňou tuhosti jadra a odpružením povrchových vrstiev našich vložiek, spolu so sortimentom klinov, polohovadiel a s posilnením a vystužením vložky pre zvláštne nároky na kontrolu polohy chodidiel a nôh a úpravu uhlov držania predkolenia. Tieto rozšírene možnosti umožňujú rýchle a presne pôsobenie vložiek tak, aby sa splnili individuálne požiadavky a potreby pacienta.

Vďaka našej výkonnej metóde tvarovanie vložiek na mieru, je transformácia stupňa podpory v závislosti na symptóme poklesu pomerne ľahká a cenovo dostupná. Technológia know how FootBalance umožňuje vytvárať vložky jednoducho a rýchlo a progresívne upraviť tuhosť vložiek podľa potreby.

Koncepcia FootBalance Medical pokrýva všetky prvky, súvisiace s analýzou nôh zákazníkov a realizáciou na mieru upravených vložiek – materiály, kliny, vypchávky, povrchové vrstvy, zariadenie a školenia. Dokumentácia, informačné materiály pre zákazníkov a pre rozvoj  vzťahov sú tiež súčasťou konceptu.

Ponúknite svojim zákazníkom osobný, personalizovaný a finančne dostupný plán starostlivosti o ich nohy. Pozvite nás čím skôr na demonštráciu koncepcie FootBalance Medical vo Vašich priestoroch.